Alternate Text سبد خرید :
0
بررسی بازی Wolfenstein: Youngblood
icon

بررسی بازی Wolfenstein: Youngblood


یکشنبه 27 مرداد 1398
| 1319

شما با خرید بازی Wolfenstein: Youngblood از (اینجا) و یا خرید اکانت اشتراکی ps4 بازی (در این قسمت) از این بازی لذت ببرید، همچنین شما می توانید نسخه pc (اینجا)  و xbox (اینجا)  بازی Wolfenstein: Youngblood را از سایت آی آر بازی تهیه نمایید یا با خرید گیفت کارت پلی استیشن و یا ایکس باکس و استیم، این بازی زیبارا با اکانت خود خریداری نمایید.

 
بازی Wolfenstein: Youngblood بسیار هیجان انگیز ، مشهور  و پرطرفدار می باشد. داستانی که ۱۹ سال پس از وقایع قسمت قبلی رخ می‌دهد و این بار در آن به پاریس سفر می‌کند. در  در بازی روایت‌شده که پس از پیروزی نازی‌ها در جنگ جهانی دوم اکنون کشور در کنترل نازی‌هاست. قهرمانان داستان دوقلوهایی به نام جس و سوف هستند. آنها در برابر نازی ها که پاریس را در دهه ۱۹۸۰ اشغال کرده‌اند مبارزه می کنند و در تلاش برای آزادسازی  پاریس هستند. دیگر انگیزه اصلی این دو شخصیت کشتن نازی ها و پیدا کردن پدر خود در پاریس است . در ثانیه‌های اول بازی می‌بینیم که آنها برای مبارزه با نازی ها  تحت تعلیمات پدر و مادرشان قرار دارند.

جس و سوف باید به قدری قوی باشند که خود نازی ها از آنها فرار کنند و شکست بخورند. این بازی که با همکاری Arkane Studios توسعه یافته است، آمیز ه ای عجیب از مبارزاتی خشن، المان های نقش آفرینی ، سیستم امتیازات، ارتقای سطح، درخت مهارت، نوار زندگی و طراحی در سطح  Dishonored-style است. در این بازی درخشش معمول ولفنشتاین وجود دارد. Machin games نشان داده است که آنها یک گروه عالی از فاشیست های پراکنده اند. باید جسارت و شجاعت آنها را در انجام دادن کارهای خطرناک مورد تحسین قرار داد.
قبل از اینکه به سراغ تغییرات جسورانه این بازی جذاب برویم می خواهیم نکاتی را یادآور شویم.
در طول بازی، بازیکنان می‌توانند با انجام کارهای مختلف، امتیازاتی را برای توانایی‌های مختلف کسب کنند. این امتیازات در طول بازی به‌دست می‌آیند و بازیکنان می‌توانند از آن‌ها برای ارتقای شخصیت اصلی استفاده کنند. بازی، سه درخت مهارت دارد که می‌توانید امتیازات خود را در آن‌ها خرج کنید. این درخت‌ها عبارت‌اند از: «ذهن»، «عضلات» و «قدرت». 
مهارت‌های درخت ذهن بیشتر بر جنبه‌ های فکری شامل مواردی چون برداشتن مهمات برجای مانده از اجساد دشمنان، توانایی مشاهده‌ی اجسام برداشتنی روی رادار، استفاده از توانایی جابه‌جایی سریع به طرفین، داشتن خشاب پر به‌ هنگام تعویض کردن اسلحه‌ها و چیزهایی از این قبیل تمرکز دارند.

مهارت‌های بخش عضلات بیشتر به قدرت عضلانی و بدنی شخصیت‌ها مرتبط است. بر مواردی چون حمل دو اسلحه در دو دست به‌صورت هم‌زمان ، پوشیدن زره بیشتر، توانایی حمل گلوله‌های بیشتر برای اسلحه‌ها تمرکز دارد.
مهارت‌های درخت قدرت مواردی چون توانایی مغلوب کردن دشمنان با ضربات مهلک به شانه یا اتصال دستگاهی مخصوص به لباس کارکتر برای ارتقا یافتن توانایی‌های آن به‌وسیله‌ی بالا بردن لول.
شخصیت ولفنشتاین درست مثل زمان قبل بسیار عالی است .شما می توانید راهروها را با دستانی پر از چاقو و یا با یک شاتگان طی کنید. انتخاب اسلحه به عهده شماست.
این بازی دارای گان‌پلی فوق‌العاده است. اگر به دنبال یک شوتر کلاسیک ناب و سرگرم کننده‌همراه با اسلحه‌های فراوان هستید، حتما این بازی را انجام دهید. تنها کافی است اسلحه شات‌گان را به دست گرفته و با شلیک به یکی از دشمنان لذت مغلوب کردن دشمن را حس کنید. یک سیستم شخصی سازی نیز برای اسلحه‌ها وجود دارد که گزینه های متنوعی را پیش روی شما می‌گذارد. به لطف شخصی سازی اسلحه‌خود، می‌توانید تمام اجزای اسلحه‌را تغییر دهید. بعضی اوقات روند ماموریت‌های بازی تکراری می شود، اما گان‌پلی این بازی به قدری عالی و هیجان‌انگیز است که برای آن هم که شده می‌توانید مراحل تکراری را به اتمام برسانید.

همچنین ماموریت‌های بازی روندی غیرخطی دارند و می‌توانید به دلخواه با ترتیبی که خواستید آن‌ها را انجام بدهید و حتی می‌توانید برخی از آن‌ها را انجام ندهید و زمانی که به اندازه کافی برای انجام مراحل اصلی قدرتمند شدید، به سراغ آن‌ها بروید.
یکی از بزرگترین تغییرات این بازی تغییر به سیستم RPG-Lite است. در این سیستم هم به بازیکن و هم به نازی یک سطح عددی یکسان اختصاص داده شده و نمی‌توان گفت که کدام قویتر است و این تاثیرمستقیم در تخریب شما یا نازی ها دارد. در این بازی نوار زندگی وجود دارد وبا بهترین حملات، شما می‌توانید به آنها صدمه بزنید. سیستم لول بندی، سیستم دسته دسته کردن را برای به روز رسانی ها به ارمغان می آورد که به شما اجازه می دهد تا بازی خود را دقیق تر انجام دهید. در این بازی بعد از کشتن دشمنان امتیاز کسب می‌کنید و با رسیدن به حد خاصی، سطح شخصیت شما بالاتر می‌رود. با بالا رفتن سطح شخصیت نیز به طور دائمی قدرت ضربات شما مقداری افزایش پیدا کرده و امکان ارتقای شخصیت‌ها از طریق درخت مهارتی مهیا می‌شود.

در بازی Wolfenstein: Youngblood نکته مهم این است که اینبار فقط با یک شوتر مواجه نیستید؛ همکاری   MachineGames  با Arkane Studios باعث شده تا المان‌های نقش آفرینی زیادی در بازی قرار گیرد. همان طور که گفته شد دیگر دشمنان سطح بندی شده و نمی‌توانید دشمنانی که لولشان از شما بیشتر است را به راحتی شکست دهید و بسیاری از قابلیت‌هایی که در بازی Wolfenstein قبلی، خود بازی به شما تقدیم می‌کرد حال باید با استفاده ازSkill Point  تهیه شوند. زمانی که به اندازه کافی Experience Point به دست آوردید لول شما بالا می رود و می‌توانید با  Skill Point ها قابلیت‌های قدیمی مانند Dual Wielding  که مبارزات را جذاب‌تر کرده یا قابلیت‌های جدیدی مانند Cloaking که در بخش مخفی کاری به شما کمک می‌کند را تهیه کنید. سیستم لول بندی دشمنان نه تنها مبارزات را چالش برانگیز کرده، بلکه باعث می‌شود این قابلیت‌هایی که تهیه می‌کنید بسیار کار آمد باشند. و این مشخصه که قابلیت‌ها از همان ابتدا برای شما فعال نشده‌اند و باید به مرور زمان آن‌ها را به دست آورید برای چنین بازی جذاب به نظر می‌رسد.

متاسفانه سیستم RPG بدین معنی است که بسیاری از مهارت های اصلی در این بازی نیز باید خریداری شود و برای داشتن بعضی مهارت ها ما باید پول پرداخت کنیم. مثلاً جمع‌آوری سلاح‌های مگا از دشمنان شکست خورده نیاز به مهارت دارد در حالی که شما مدام در حال کسب امتیازات و تراز کردن هستید شرم اور است که هدف خود را جمع‌آوری چاقوهای افتاده شده دشمنان شکست خورده قرار دهید. همچنین پول درون بازی اسلحه های شما را به روز رسانی می کند. Wolfenstein: Youngblood به بازیکنان اجازه می دهد تا شخصیت های خود را کمی دقیق تر انتخاب کنند.
در این بازی به لطف محیط وسیع و معماری فوق‌العاده پاریس و البته محیط نازیسم حاضر در بازی به خوبی می توان توجه مخاطب را جلب کرد. صداپیشگی جالب جس و سوف و موزیک‌های فوق‌العاده اثر که با شروع جنگ ها آدرنالین را بالا میبرند دیگر بخش‌هایی هستند که در یانگ بلاد به روشنی به چشم می خورد.
  • مزایای این بازی

- تیراندازی هنوز هم عالی است
- شخصیت ها و محیط بسیار عالی هستند
- اقدام به همکاری (بخش co-op) بعد جدیدی را اضافه می کند
  • معایب این بازی

- هر آزمایش و تستی کار نمی کند
- اقدامات همکارانه اقدامات (co-op) از حد مورد نیاز بیشتر است.

 

  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید