Alternate Text سبد خرید :
0
بهترین و بدترین شرکت سال 2021
icon

بهترین و بدترین شرکت سال 2021


سه شنبه 30 آذر 1400
| 287
سال 2021 با تمام فراز و نشیب ها برای شرکت‌های بزرگ با وجود عوامل محیطی و اقتصادی کم سابقه به پایان نزدیک می‌شود و در این بین بازار نظر سنجی‌ها داغ می‌شوند.
در نظر سنجی که به تازگی توسط Yahoo Finance انجام پذیرفت بهترین و بدترین شرکت‌های سال گذشته معرفی شدند.

در این نظرسنجی که بیش از 1000 نفر در آن نظرات خود را به اشتراک گذاشتند شرکت مایکروسافت به عنوان برترین شرکت انتخاب گردید که این مقام را مدیون ارتقای سیستم عامل، دستگاه‌های کامپیوتر شخصی، کنسول ایکس باکس، بازی‌ها و همکاری‌های مختلف با سایر شرکت‌های موجود و به نام دانست. شاخص بورسی این شرکت در این سال رشد قابل توجهی نیز داشت.

از سوی دیگر کم نبودند شرکت‌هایی که به دلیل طولانی شدن مسیر و درمان مریضی کرونا ضررهای هنگفتی شامل حالشان گردید. اما به کار خود ادامه دادند و به امید روزی هستند که بتوانند مانند گذشته بدون محدودیت به فعالیت ادامه دهند. شرکت‌های فعال در حوزه فضای مجازی و سرگرمی حال بهتری نسبت به بقیه رقبا داشتند ولی در این بین شرکت فیسبوک فرصت بدست آمده را بلای جان خود کرد و در سال 2021 با اختلالات فراوان نارضایتی کاربران را بوجود آورد.
شرکت فیسبوک که حال با نام متا META به فعالیت خود ادامه می‌دهد و زیر مجموعه‌های محبوبی نظیر Instagram و Whatsapp دارد، نتوانست با تغییر نام اندکی از نارضایتی کاربران را کم کند و شاخص فروریخته بورسی خود را برگرداند و درنتیجه در همین نظرسنجی به عنوان بدترین شرکت سال گذشته لقب گرفت. لقبی که یکی از مهمترین دلایلش نبود امنیت اطلاعات کاربران و اختلال 6 ساعته سرورهای آن‌ها بود. اختلالی که سخنگوی متا گفت مشکل در DNS شبکه بود ولی سازمان‌های امنیتی کشور آمریکا هک عنوان کردند.
بعد از شرکت متا یک شرکت چینی مقام دوم بدترین سال رانصیب خود کرد. شرکت بازرگانی تجاری علی بابا. هرچند این عنوان با اختلاف فاحش بوجود آمد ولی باز هم نشان از نارضایتی مردم از این دو شرکت است.
در پایان بسیاری از کاربران به بازگشت و رفع نواقص امید دارند و خاطر نشان کردند مشکلات بوجود آمده قابل حل است.
  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید